משרד הביטחון: העובדים פתחו בשביתה חריגה

העובדים החליטו להקפיא הוצאת רישיונות לייצוא ביטחוני ולעצור את פינוי שדה דב במחאה על כך שחלק מהעובדים נאלצים לממן את שהותם בחו״ל

עובדי משרד הביטחון פתחו בשביתה יוצאת דופן במחאה על כך ששליחי המשרד בחו”ל נאלצים לממן מכיסם חלק מהוצאותיהם בחו”ל, בהם ניסויים והבאת אמצעי לחימה.

יו”ר ועד עובדי משרד הביטחון אמר לחדשות 13 כי אנשיו עצרו את האישורים לייצוא ביטחוני, וכי בכוונתם גם לעצור את פינוי בסיסי צה”ל, בהם בסיס חיל האוויר בשדה דב, לסגור את מעברי הגבול ולנקוט בצעדים נוספים בימים הקרובים.

גם משרד החוץ שובת, וועד העובדים שלו הודיע כי “לאור המבוי הסתום בניסיונות להגיע לפתרון מוסכם בסוגיית תקציבי היצוג – שהינם מכלי העבודה המרכזיים של הדיפלומטים הישראלים. והיות ועובדי משרדי החוץ, הביטחון והכלכלה, אינם מוכנים להיות בני ערובה בהתנהלות חסרת אחריות של נציגי האוצר המתאמצים לפגוע בכלי עבודה קרדינליים בעזרתם אנו פועלים לקידום האינטרסים של מדינת ישראל – הנחו ראשי הוועדים, בין השאר, להפסיק את הטיפול בבקשות התעשיות לייצוא ביטחוני, בשלושת המשרדים בטחון, חוץ וכלכלה.

״אנו קוראים לנציגי האוצר להתעשת ולמנוע את הנזק הצפוי לכלכלת ובטחון המדינה, באם לא יחזרו מצעדיהם החד צדדיים”, נמסר ממשרד החוץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.