ראשי המפלגות החרדיות במתקפה חסרת תקדים: “בנט רפורמי, שיוריד את הכיפה”

הח”כים החרדים יוצאים במתקפה חריפה על ממשלת השינוי: “בנט רשע ורפורמי, שיוריד את הכיפה”

בעקבות הקמת ממשלת השינוי, במפלגות החרדיות כינסו בצהרים ישיבת סיעה בה התכנסו הח”כים ודנו בדרכי הפעולה להסיר את רוע הגזירה.

יו”ר יהדות התורה ח”כ משה גפני אמר בפתח ישיבת הסיעה המשותפת של יהדות התורה וש”ס:”נבלה נעשתה בישראל, לא שבת לא גיור, לא חינוך, לא תורה, לא טהרת הייחוס, רק התרסה שאין לנו חלק ונחלה באלוקי ישראל.

“אני הרבה שנים בכנסת עוד לא הייתה ממשלה שהעיזה לעשות עשירית מהדברים שמופיעים בהסכמים הקואליציונים הללו, נרעיש שמיים וארץ על ההתנהלות של האיש שלכאורה חובש כיפה שמלכתחילה זה מה שרצה. תהיה מלחמה על קוצו של יוד”.

גפני הוסיף: “אני פונה למצביעי ימינה והציונות הדתית תקיעו, תחרימו ותנדו את האנשים האלה מתוככם, שלא יהיה לכם שותפות עם החבורה הזאת, שלא תעמדו בתור אצלהם להתחנן להיות רב עיר או רב שכונה, אל תעבדו עלינו, אל תפנו אלינו, שיעופו לנו מהעיניים הם קורח ועדתו.”

השר יעקב ליצמן אמר: מה שאנו רואים לנגד עינינו זו ממשלת שמאל קיצונית שאיבדה דרך, איבדה ערכים ואיבדה מצפון כל הצביון היהודי בסכנה במדינה. מסורת ישראל, ערכי הדת ועיקרי היהדות מושלכים לפח רח”ל. גיור, בני ישיבות, עולם התורה, שבת קודש, הכותל, הכרה ברפורמים, הכל כאן נפרץ ועובר לידיהם של שונאי הדת ליברמן בנט ולפיד.
 
ליצמן ציטט ממאמר חז”ל: “כיון שעבר אדם עבירה ושנה בה נעשית לו כהיתר – פעם ראשונה כשבנט עשה ברית אחרים עם לפיד, הוא אמר טעיתי וזה לא יקרה שוב. האמנו לו. היום אנו כבר רואים איזה ערך יש להבטחות ולאמירות שלו. לא רק שלא מאמינים לו יותר, אלא אנו מבינים שגם בפעם קודמת זה היה מתוכנן ולא טעות.

יו”ר ש”ס הרב אריה דרעי בפתח ישיבת החירום של סיעות ש”ס ויהדות התורה במשכן הכנסת: “לפני 73 שנים ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון הכריז על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. מאז הצלחנו להגיע יחד לחיים משותפים של חילונים, חרדים דתיים ומסורתיים יחד עם שמירה על זהותה ואופיה היהודית של המדינה.”

לדבריו, “במשך השנים היו תמיד מאבקים ודיונים כאשר מפלגות השמאל הקיצוני ניסו לפעול כדי להפריד את הדת מהמדינה אך ממשלות ישראל לדורותיהן תמיד שמרו על הסטטוס קוו ועל הבסיס היהודי של המדינה גם כאשר המפלגות הדתיות והחרדיות היו בקואליציה וגם כשהיו באופוזיציה”.

דרעי אמר כי לאחר חשיפת ההסכמים הקואליציוניים אתמול מתברר שנפל דבר. מדינת ישראל משנה את פניה ואת אופיה וזהותה.”לא מדובר על הפרדת מהמדינה אלא על עקירת הדת מהמדינה. בחסות חובשי כיפה שתאוות השררה מעוורת את עיניהם הם הולכים להגשים את חלומם של מרצ, מירב מיכאלי והעבודה , הרפורמים, לפיד ואיווט ליברמן גם יחד. הממשלה בראשות בנט הולכת להרוס ולהחריב את כל מה שבמשך 73 שמרנו יחד גם בזמנים הקשים ביותר על אופי וזהות יהודית למדינה המאפשרים לנו חיים יחד.הממשלה בראשות בנט תחריב את השבת הקדושה, את הגיור, את הרבנות הראשית והכשרות והכי חמור יקרע לחתיכות את עם ישראל שיאלץ לחזור לחיות כמו בגלות לפי קהילות וספרי יוחסין.”

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.