תמורת 200 מיליון לכל יישוב ערבי: ג’ידא רינאוי-זועבי חוזרת לקואליציה

ג’ידא רינאוי-זועבי ממרצ חזרה לקואליציה. לאחר שהושגו הבנות עם לפיד, רינאוי-זועבי תשוב להצביע עם הקואליציה ובכך הוסר המשבר שריחף מעל שמי הממשלה

ג’ידא רינאוי-זועבי ממרצ חזרה לקואליציה. לאחר שהושגו הבנות עם לפיד, רינאוי-זועבי תשוב להצביע עם הקואליציה ובכך הוסר המשבר שריחף מעל שמי הממשלה. עדיין לא ברור האם הובטח לה שיבטלו את מצעד הדגלים.

עלי סאלם ראש עיריית נצרת שהשתתף בפגישה עם לפיד וזועבי חשף בראיון לרדיו נאס: בזכות ח”כ ג’יידא רינאוי זועבי כל רשות ערבית תקבל 200 מליון ש”ח.

ראש עיריית נצרת שהשתתף בפגישה עם השר לפיד וח”כ זועבי יחד עם גורמים נוספים בקואליציה פירט: “היו לנו דרישות תקציב. כל הבקשות שלנו, לפיד הסכים”.

מוחמד מג׳אדלה מנתח בחדשות 12כי ‏ח”כ רינאווי זועבי חזרה לקואלציה מסיבה אחת ויחידה: בשונה מסילמן שהליכוד חיבק, רינאווי זועבי לא מצאה בית חדש באופוזיציה. גם במשותפת לא ממש רצו לפזר את הכנסת בתזמון הזה.

שר החוץ יאיר לפיד: אני מקבל את ח”כ רינאוי זועבי בחזרה לקואליציה, ניהלנו שיח פתוח, גלוי, שקול על הצרכים האמיתיים של החברה הערבית גם איתה וגם עם ראשי הרשויות שאני מודה להם שבאו והתגייסו. שמנו מאחורינו את הוויכוח הזה וחוזרים לעבודת הממשלה.

ח״כ רינאוי זועבי: אני באתי וצמחתי מהרשויות המקומיות הערביות עכשיו אני בכנסת כדי להיטיב עם החברה הערבית. אחרי לחץ עצום של ראשי הרשויות הערביות שהפנו אליי ושהם מבינים את המשמעות של הפרישה שלי מהקואליציה אני הסכמתי לשבת היום ובאתי איתם לשר לפיד ואני רוצה להגיד שאני מודעת ומבינה שהאלטרנטיבה לממשלה הזאת היא ששר המשטרה הבא יהיה בן גביר ואני רוצה למנוע את האלטרנטיבה הזאת. לכן מכיוון שאני באה לשרת את הרשויות המקומיות ולהביא להישגים עבור הצרכים של החברה הערבית אני אתמוך בקואליציה. אבל אני גם רוצה שהממשלה תהיה אמיתית וקשובה לחברה הערבית ולצרכים שלה בבריאות, בחינוך, בדיור, בתשתיות.

עלי סלאם, ראש עיריית נצרת: אנחנו באנו לתמוך בחברת הכנסת רינאוי זועבי בגלל שאכפת לנו ממנה ואכפת לנו מהחברה הערבית ומהמדינה. לא יכולנו לעמוד מרחוק בלי לשבת איתה ולהחזיר אותה לממשלה. לא ניתן לאף אחד לפרק את הממשלה. ישבנו איתה במשך ימים עד ששכנעו אותה והנה אנחנו יושבים כאן עם מ״מ ראש ממשלת ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.