83 בני-אדם נפגעו במהלך מהומות האתיופים. החשש: המחאה תמשיך היום

כמאה שוטרים נפצעו במהלך המהומות הלילה. תחנות משטרה, ניידות ומבני ציבור ניזוקו במזיד על ידי המפגינים

לילה סוער של הפגנות המחאה של יוצאי אתיופיה על רקע מותו של סלומון טקה מירי שוטר בשורת מוקדים ברחבי הארץ: כעת מסכמים במד”א ומדווחים על עשרות נפגעים שנזקקו לטיפול רפואי.

חובשי מד”א ופראמדיקים של הארגון העניקו טיפול רפואי ל-83 נפגעים, בהם: 47 שוטרים, 26 מפגינים, 9 עוברי אורח וכבאי אחד.

לפי הודעת המשטרה, המספרים גבוהים יותר, וכמאה שוטרים נפצעו בהפגנות.

לפי מד”א, חמישה מהנפגעים פונו במצב בינוני לטיפול בבתי החולים והאחרים מצבם קל. בנוסף טיפלו צוותי מד”א באזרחים שנתקעו במשך שעות בפקקים ונזקקו לעזרה.

בעקבות התפרעויות בכביש 431, סמוך לצומת רמלה, פונו עשרה פצועים לבית החולים אסף הרופא, תשעה מהם שוחררו לבתיהם. בהתפרעויות באזור קריית מלאכי הלילה נפצעו 33 שוטרים וארבעה מפגינים.

מפגינים שרפו מכוניות בתל אביב ובקריית אתא, הפכו ניידות, ניפצו את שמשותיהן והציתו אותן בנתניה ובאשדוד. כל הכבישים הרבים שנחסמו אתמול למשך שעות ארוכות נפתחו במהלך הלילה.

במהלך ההפגנות ניזוקו מיידויי אבנים 6 אמבולנסים, וניידות טיפול נמרץ של מד”א וכן ארבעה אופנועי חירום של מד”א. זאת לבד מניידות משטרה אותן הפכו המפגינים והעלו באש. כלי רכב של עוברי אורח ניזוקו מאבנים והשלכת חפצים לעברן.

“משעות אחר הצהרים ועד שעות הלילה ניכר עומס רב ועלייה משמעותית בפניות למוקד החירום 101 של מד”א וצוותי מד”א תוגברו במוקדים. בשטח תוגברו עשרות אמבולנסים וכ- 50 אופנועי חירום מיחידת האופנועים של מד”א”, מסר דובר מד”א.

בשל ההתפרעויות המשטרה עצרה 70 מפגינים בכל רחבי הארץ החשודים בהפרות הסדר, תקיפת שוטרים וגרימת נזק לרכוש. הבוקר יובאו 29 עצורים ממחאת יוצאי אתיופיה אמש באזור הקריות וחדרה לדיוני הארכת מעצר בבתי המשפט.

על פי הערכות המחאות הפזורות בכל רחבי הארץ צפויות להימשך גם במהלך היממה הקרובה.

ניצב דוד ביתן, מפקד מחוז תל אביב במשטרה, התייחס להפגנות העדה האתיופית. “לכל אדם הזכות להביע את מחאתו, אבל לא כשזה מסכן חיים. חסימת כביש לא תפונה אלא אם כן תכלול אלימות”, אמר בריאיון לגלי צה”ל.

לדבריו “כבר 5 שנים רואים התקדמות ביחסי שוטרים לקהילה האתיופית, אבל זה לא אומר שנוותר למי שפושע רק כדי לייצר איזון”.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר הבוקר בראיון ברשת ב’ בעקבות מחאת יוצאי אתיופיה: “רמת האלימות שהמשטרה אתמול ראתה היא רמת אלימות ששנים רבות לא נראתה בהפגנות ברחבי המדינה וגם בהיקף חסר תקדים. בלילה נכנס מודיעין על ירי חי כלפי שוטרים”.

ארדן הדגיש כי “נעשה הכל כדי לאפשר את זכות המחאה. אני יכול להבין את הכאב ונושא המחאה. אנרכיה – בשום פנים ואופן לא. מה שראינו אתמול הייתה אנרכיה ואלימות בלתי נסבלת שמסכנת חיים”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לשלול להם אזרחות לאלתר!!! להפוך את כל הפורעים לשב"חים!!!!!!!!!!!!!!!!

    לשלול אזרחות לאלתר!!!!!!!!!!!!!!! כל פורע יוגדר כשב”ח!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    חן |
    הגב