העם אמר את דברו, רוצים להיות מחוברים לשורשים / אורי מקלב

בטור שפרסם הבוקר חבר הכנסת אורי מקלב ב'מעריב' הוא מתהדר בהישג המבורך של יהדות התורה שגדלה בחירות ל- 8 מנדטים

בתחילת השבוע נפגשתי יחד עם חברי לסיעה חברי צוות המו"מ בבית נשיא המדינה והמלצנו על ראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו להרכבת הקולאיציה הבאה. בכך קיימנו את הבטחתנו לבוחרים כי לאחר הבחירות נמליץ על נתניהו ונפעל להקמת ממשלת ימין זאת לאחר שבחודשים האחורנים הסתובנו יחד עם חברי לתנועה ולמפלגה בעשרות ערים וישובים בדרום הארץ, במרכז ובצפון וראיתי באופן ברור את השינוי.  

ראינו בהזדהות העם בישראל עם הערכים, העמדות והעקרונות אותם אנחנו מייצגים, ועליהם אנו נלחמים. ניתן היה לשים לב בבירור לתמיכה הרחבה והעמוקה לה זכו המסרים הברורים של יהדות התורה על שמירת השבת, על שמירת צביון המדינה כמדינה יהודית ולאחר מכן כדמוקרטית כאשר הדמוקרטיה אינה מגיעה על חשבון הזהות היהודית של המדינה אלא להיפך משלימה ומחברת.

אזרחי ישראל רוצים את יום השבת כיום המנוחה של עם ישראל המבדל אותנו מכל העמים, במה אנו יהודים אם נהיה ככל האומות, השבת או שמירת המעטפת של העם היהודי אם זה בגיור כהלכה כמו גם שמירת מעמדם של הלומדים בבתי המדרשות הם אלו המקנים לנו כעם את האפשרות להמשיך ולהתגורר בארץ הזו.
ללא שמירה על העקרונות הללו וללא הגנה על  הזהות היהודית שלנו הרי שמה יש לנו לחפש פה? אולי צודקים האומרים כי אנחנו כובשים כאן את המדינה

גם כאשר אנו מגעים לראות את לימוד התורה מול שאר הצרכים הקיימים כאן במדינה בה אנו חיים קיים ההבדל הברור, לימוד התורה הוא ערך עליון המקשר אותנו האזרחים כריקמה אנושית אחת מאוחדת ומלוכדת ומחבר את החלקים השונים של העם לזהות אחת. לעומת לימוד התורה שהינו טבוע בנשמתה של האומה היהודית ומהווה חלק בלתי נפרד מהדי אן איי של עם ישראל לדורותיו הרי ישנם צרכים אחרים שנובעים מהיותנו גרים כאן בארץ הזו שירות הצבא הוא צורך טכני שלנו כאן בארץ על מנת להגן על עצמינו מאויבינו אך אינם ערך עליון שמאחד אותנו כעם.

חברי יהדות התורה היו מאז ומעולם בין חברי הכנסת מצטיינים ביותר בכל פרמטר פרלמנטרי אשר נבחן, רבים מהיריבים הפוליטים מערכים מחמאים ומוכירים את העבודה והאכפתיות בעבודתנו,צגם כאשר אנו מגעים למו"מ הקואליצוני אין אנו דורשים תיקים לשם השררה או השלטון אלא אך רק מה שאנו יכולים לעזור לציבור, יו"ר ועדת הכספים ח״כ משה גפני פועל רבות למען השכבות החלשות או בהטבות המס לעוטף עזה למרות שאינם נמנים על ציבור בוחריו, ראינו גם את הכרת הטובה לסגן שר הבריאות ליצמן שפועל רבות למען כלל הציבור, כך גם כעת אם זה במשרד השיכון או הרווחה באים אנו לעזור לציבור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.