ביד שרה מתריעים: “נגמר לנו החמצן. החולים הקשים ימלאו את בתי החולים”

יד שרה משוועת לסיוע מידי ממשרד הבריאות לאספקת חמצן למאושפזי הבית | “המלאי הקיים יספיק רק לימים הקרובים”

 

מספר מאושפזי הבית שעושים שימוש בחמצן גדל בקצב מאיים. מתוך חשש להגיע אל בתי החולים, כ-1,200 חולי קורונה חדשים שאלו בחודש האחרון מיד שרה, מחוללי בכדי להימנע מלהגיע אל חדרי המיון ולהתאשפז. כל זאת בשעה ש-1,029 חולי קורונה מאושפזים בבתי החולים. כלומר יד שרה מטפלת ב- 35% !!! מחולי הקורונה שזקוקים לחמצן ברמה נמוכה ובינונית.

“בקצב הנוכחי של 50 חולי קורונה חדשים שפונים אלינו מידי יום, המלאי הקיים בידינו ייאזל עד ליום ראשון” אומר מנכ”ל יד שרה משה כהן, “ללא פתרון חירום מידי, ניאלץ להפנות לבתי החולים את כל החולים שזקוקים לציוד נשימתי – תוספת של כ-400 מתאשפזים בשבוע”.

נכון להערב (שלישי) 3,361 מחוללי חמצן של יד שרה נמצאים בבתי מאושפזי הבית. ובסה”כ 5,712 אזרחים שנמצאים בביתם ולא בבתי חולים וצורכים חמצן.

משה כהן, מנכ”ל יד שרה: “במהלך השנה וחצי האחרונות טיפלנו ביותר מ-30,000 חולי קורונה, וסייענו להם להימנע מאשפוז מיותר בבית חולים. אלפי המתנדבים והתורמים עושים לילות כימים ואף גייסנו את השייטת של חיל הים לסייע במילוי הבלונים, אך הגענו לשוקת שבורה. מראש השנה ניאלץ להשאיר אנשים ללא חמצן מציל חיים. פנינו למשרד הבריאות וביקשנו את הסיוע שלהם, על מנת להטיס באופן בהול לישראל מלאי מספיק של ציוד שיאפשר הרחבה של מערך אשפוז הבית של יד שרה. רק כך ניתן יהיה למנוע את הסכנה המתקרבת לבתי החולים, אולם בשלב הזה לא זכינו למענה הנדרש”.

ד”ר הילה דה ליאון: “מנתוני המחקר שערכנו עולה, שבמהלך גלי התחלואה בקורונה, בתקופות של עומס בבתי החולים, כשליש מחולי הקורונה הקשים קיבלו את התמיכה בציוד נשימתי מיד שרה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.