גל מחאה של תושבים בבני ברק בעקבות ריבוי מקרי הפריצה בעיר

“אני לא אמשיך לשלם את המס הזה כשאלו התוצאות יש לבדוק להיכן הולך הכסף הזה”

עקב גל הפריצות שעוברת העיר בני ברק התארגנו מספר רב של תושבים במכתב מחאה ודרישה מראש העיר לפעולה במיידי למגר את התופעה הקשה.
יצויין כי העירייה גובה דמי ” אגרת שמירה”.

לדבריו של אחד התושבים שדירתו נפרצה:” אני לא אמשיך לשלם את המס הזה כשאלו התוצאות יש לבדוק להיכן הולך הכסף הזה”.

להלן המכתב :

רצף פריצות הפוקד את שכונתנו בחודשיים האחרונים בכל ליל שבת, מביאים אותנו תושבי שכון ה’, בקריאה וזעקה נואשת לכב’ ראש העיר ולכל הגורמים שאמורים לטפל בנושא, לפעול מיידית למיגור התופעה החמורה.  דירות נפרצות וניזוקות, מהם הפסדים גדולים ומהם קטנים, אולם מעבר לנזק הנגרם והרכוש שנגנב, הפריצה מותירה אחריה טראומה ופחד לצאת מהבית ולא רק לשבת. זה יוצר תחושה של אבדן בטחון ויוצר אי שקט נפשי, החורבן שנשאר משאיר צלקת שלא חולפת עד עתה.

ואם בהתחלה שמנו לב כי הפריצות היו לבתים בקומת קרקע וללא סורגים, ובכל שבת דירה אחת, הרי שטעמו כי טוב הוא ואין מפריע והגדילו לעשות ובשבת האחרונה פ’ בא, שלוש דירות נפרצו !!! ואף עלו בסולם לקומה א’.  ובמקום אחר עקרו סורגים ולשם כך אף שברו בפטיש את הקיר. ולמרות הרעש שגרמו והמיקום המרכזי לא נרתעו.
שכן טוען ששמע אולם פחד להגיב, וזו בעצם דעת רוב הציבור שלא היו מגיבים כי פוחדים ובפרט בשבת שא”א להזמין משטרה.

ולצערינו, הפריצות נעשו לדבר שבשגרה, עד עתה ידוע לנו כבר על 9 פריצות. וככל שאנו נחשפים לתופעה מתגלה שישנן פריצות נוספות שלא מדווחות.

לצערינו כל נפגע פועל באופן עצמאי ולא יודע שיש כאן תופעה.  בכל מוצאי שב”ק מגיעה משטרה, ביום ראשון מגיע מז”פ, ולאחר שבועיים מקבלים מכתב מהמשטרה כי התיק נסגר מחוסר ראיות – זה הנוהל.  אבל מעבר לכך לא נעשה דבר. המשטרה לא נוקטת יוזמה לקשר בין רצף הפריצות שנעשות באותה שיטה, בזמן קבוע, באותו רחוב ובניינים סמוכים, ולא פועלת למיגור התופעה שחוזרת על עצמה.

בתי התושבים נעשו הפקר לפרחחים משועממים תאווי כסף קל העושים כרצונם ומפירים את השלווה.

אנו פונים אליכם, אישים נכבדים לתת לנו גב, ולהפעיל את כל הגורמים ולפעול בכל אפשרויות הפעולה העומדות בפני העיריה ואכיפת החוק.  כעיריה הגובה תשלום עבור היטל שמירה, מגיע לנו השירות ואנו דורשים להחזיר את השקט והשלווה במהרה.

להלן כתובות נפגעי הפריצות
רחוב צירלזון בניינים מס’– 15, 17, 26, 28, 23, 29 ק”ק, 29 ק”א
רחוב הרב לוין 17
רחוב שח”ל 30

                            עם כל הכבוד הראוי
                               
                          בשם תושבים כאובים וכעוסים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.