מרן הגר”ח: אוכלוסיית היעד צריכים לקחת את החיסון

מרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי שליט”א לנציגי כללית: אוכלוסיות היעד צריכים לקחת את מנת החיסון השלישית.

בהמשך לדברי הרופאים המומחים שקבעו כי חיסון שלישי יגביר את רמת החסינות של מבוגרים ואנשים בסיכון, הורה היום מרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי לנציגי הנהלת המחוז והנהלת המחלקה החרדית של כללית כי אוכלוסיות היעד חייבת להתחסן

עם החלטת משרד הבריאות לחסן את האוכלוסיות בסיכון בדגש על בני השישים ומעלה במנת חיסון שלישית עלו למעונו של מרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי שליט”א בכירי הנהלת מחוז דן והמחלקה החרדית של כללית, כדי לשמוע את דעת ההלכה בנוגע לחיסון השלישי.

מרן הגר”ח קנייבסקי שמע את דבר המומחים מפיו של ד”ר יעקובסון ופסק כי יש לקחת את החיסון. בתשובתו הדגיש כי אוכלוסיות היעד בהם מבוגרים ואנשים בסיכון צריכים להתחסן ובירך בהצלחה את כל המשתתפים.

הוראתו של הגר”ח קנייבסקי מחזקת את דברי משרד הבריאות והרופאים המומחים שתומכים במתן החיסון השלישי למבוגרים ואוכלוסיות בסיכון.

כזכור בשבוע שעבר התייחס מנהל מערך החדשנות והמחקר בכללית וראש צוות מגן ישראל המייעצת למשרד הבריאות פרופ’ רן בליצר עם התחזקותו של הגל הנוכחי וכן על סכנות הוריאנט החדש בעיקר לאוכלוסיה המבוגרת. “האוכלוסייה הכי פגיעה הם המבוגרים, שבהם קיימת תחלואה קשה, גם בקרב המחוסנים”. בדבריו אמר עוד כי “יכול להיות שזה בגלל אופיו של הווריאנט החדש, יכול להיות שזה בגלל הזמן שעבר מאז קבלת החיסון בפרט אצל אותם מבוגרים שקיבלו אותו הראשונים וסך הנוגדנים ירד מתחת לרמה שיכולה להתמודד עם הזן החדש, והמציאות היא שאנחנו רואים את קצב עליית החולים הקשים בבתי החולים והוא מדאיג – מספר החולים הקיים רחוק מסף הספיקה, אולם קצב העלייה בעייתי מאוד”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.