רה”ע בית שמש בראיון סוער לגלסנר: “החלטתי שיש גבול”. האזינו

ראש עיריית בית שמש הגברת עליזה בלוך מסבירה בראיון למשה גלסנר את הטענות שלה באשר למחלוקת שקורעת את העירייה מבפנים.

ראש עיריית בית שמש הגברת עליזה בלוך מסבירה בראיון למשה גלסנר את הטענות שלה באשר למחלוקת שקורעת את העירייה מבפנים.

ראש העיר, עליזה בלוך, למשה גלסנר בקול ברמה: “החלטתי לומר לחברים – עד כאן, אתם צריכים להבין שיש גבול. אני מאמינה שעוד נחזור לעבוד יחד. הם צריכים להבין אנחנו כבר לא עובדים כמו עסקנים, אני לא מאשרת כל מכרז”.

בלוך אמרה: “מתוך אחריות לעתיד העיר ותושביה אני לא יכולה לאפשר המשך פגיעה בעיר על ידי מי שיש להם סמכות ואין להם אחריות. מציאות בה סגני ראש העיר וחברי מועצה פוגעים באלפי תלמידי העיר ומונעים מהם כיתות לימוד, הן בעיר הוותיקה, ברמה ד’ ובנווה שמיר, היא חסרת אחריות. מציאות בה חברי מועצה לא מאפשרים עבודה תקינה לאגפי העירייה לא מקובלת עליי. תפיסת הטוב המשותף תמשיך להוביל אותי אבל עם שותפי אמת ולא לצד חברי קואליציה המתנהלים כאופוזיציה”.

בלוך הוסיפה: “העיר בית שמש היא עיר של קהילות המבקשות לקיים את הזכות לחיים בכבוד קהילה לצד רעותה. מיום כניסתי לתפקיד ראש עיריית בית שמש ביקשתי להניח במרכז השיח של נבחרי העיר את סוגיית הטוב המשותף והאחריות המשותפת לעתידה של העיר.

”מתוך ראייה משותפת ותפיסת העתיד של העיר בית שמש הפקדתי בידיך סמכויות שונות. תכלית הפקדת הסמכויות הייתה לשם חיזוק ופיתוח העיר בית שמש בתחומים שונים.

”באחרונה, במספר נסיבות, בחרת לנהוג באופן הפוגע פגיעה אנושה ביעדים אלו , פגיעה שיש בה כדי לפגוע בהתפתחות העיר בית שמש.

”לאור כל האמור לעיל נפגע אמוני ומתוך אחריות לעתידה של העיר בית שמש, ובהתאם לסעיף 17 לחוק הרשויות המקומיות – אני מבקשת להודיע כי החלטתי, כי בעוד 48 שעות משליחת מכתב זה, יבוטלו כלל הסמכויות שהאצלתי לך”.

בלוך מסכמת: ”החלטה זו קיבלתי בלב כבד ומתוך אחריות לעתידה של העיר בית שמש. אני ממשיכה לראות בדרך השותפות ורעיון הטוב המשותף כתפיסת עולמי בניהול העיר. דלתי פתוחה ואזני קשובה למבקשים ליטול בה חלק מתוך כוונת אמת”.

חברי ‘דגל’ בבית שמש חותמים עם בלוך

כזכור, סיעות הליכוד, הבית היהודי, דגל התורה ואגודת ישראל פרסמו הודעה משותפת בה הם מוחים כנגד תפקודה של ראש העיר עליזה בלוך ששיגרה להם מכתבי פיטורים.

“אנו חברי מועצת העיר המייצגים את תושבי העיר בית שמש מכל השכונות וכל הזרמים. חברי סיעות הליכוד ואגודת ישראל, הבית היהודי ודגל התורה, הרוב הגדול של חברי מליאת העיר בית שמש מצרים על כך שמזה תקופה ארוכה ראש העיר מתנהלת בצורה לא תקינה ולא אחראית.”, נכתב במכתב.

עוד  כותבים: “כשיצאנו לדרך בקדנציה הנוכחית התחלנו באופטימיות רבה. חשבנו שנוכל יחד להוביל את העיר לעתיד משותף וטוב לתושבים. חשבנו שבהובלתה של ראש העיר נוכל להצעיד את העיר בית שמש לעתיד טוב יותר.ציפינו לעבוד בשותפות מלאה, ולתת מענה לצרכים של הקהילות והציבורים אותם אנחנו מייצגים. לצערנו, לא כך היה.

החברים החרדים מאשימים במכתבם: “מתחילת הדרך ראש העיר בחרה לנהוג בשיטת ‘הפרד ומשול’, להפר את התחייבויותיה לציבור ולהתנהל בצורה לא מקצועית. כך נראית דיקטטורה.

לאחר העברת התקציב במליאה הקודמת, ראש העיר בחרה להפר את סיכומיה עם הסיעות. אי עמידה בסיכומים היוותה החמרה נוספת ביחסים מדורדרים בלאו הכי.

הניסיונות להמשיך ולבצע ‘הפרד ומשול’ הסתיימו! אנו עומדים איתנים יחד, כלל חברי הסיעות, וקוראים לראש העיר: להפסיק עם ההתנהלות הדורסנית והכושלת ולהתחיל לקחת אחריות-

לא לניהול כושל ולא תקין, כן ללקיחת אחריות ציבורית. לא לבזבוז כסף ציבורי, כן לעבודה אחראית ושקולה. לא לניהול דיקטטורי שנכשל, כן לעבודה משותפת עם חברי המועצה למען התושבים.

החברים החרדים קוראים במכתבם: “אנו קוראים לך ראש העיר, להצטרף לטוב המשותף מכלל המגזרים, אותם אנו מייצגים. עירנו אמנם מורכבת ומאתגרת אבל עם הקשבה ועבודה משותפת אנו מאמינים שאפשר לעבוד יחד. אנו מציעים לך להצטרף אלינו ולהפסיק עם התנהלות לא נכונה ולא פרודוקטיבית. יש הרבה נושאים שיש לטפל בהם, וחבל שאת מונעת זאת מתושבי העיר.”

ראש העיר בלוך כתבה כי “זו תקופה שבה מספר חברי מועצת העיר פועלים בצורה לא אחראית, תוך פגיעה במאמצים לספק מענה לצרכים העירוניים, ביניהם פגיעה ביכולת להקים מבני חינוך בעיר הוותיקה, ברמה ד’ ובשכונת המשקפיים. הדבר לא מתקבל מבחינתי ועל כן קיבלתי את ההחלטה הקשה לבטל את האצלת הסמכויות שלהם”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.