תיעוד בלעדי: שר הדתות החדש בתגובה ראשונית “שנזכה לקדש שם שמים ברבים”

אחרי שהודיעו כי ימונה לתפקיד שר הדתות, הרב אביטן חגג הערב יומולדת 50 בנוכחות מצומצמת דל חמישה מחבריו והגיב לראשונה – צפו

הרב יעקב אביטן שר הדתות המיועד שאם לא יהיו התפתחויות של הרגע האחרון הוא יושבע מחר במליאת הכנסת, לאחר שהתבשר הערב על מינויו החדש מפי יו”ר המפלגה ומועצת חכמי התורה של ש”ס, נצפה הערב בשמחה מיוחדת בביתו.

הרב אביטן חגג הערב יחד עם חמישה מידידיו הקרובים את שמחת יום ההולדת ה- 50 שלו, זאת בצל המינוי המתוקשר שהצליח לעניין את מדינת ישראל כולה, מי השר המיועד שמחזיק בתפקיד רב מועצה אזורית.

במהלך הרמת הכוסית שעשה הרב אביטן עם ידידיו לכבוד המינוי ויום ההולדת, בירך את עם ישראל וסיים באיחול לזכות שם שמיים ברבים.

כאמור, לפני מס’ שעות חשפה המפלגה את דבר מינויו של יו”ר שס המקומית בעיר אשקלון ורב המועצה האזורית לתפקיד שר הדתות בממשלת גנץ ונתניהו הבאה.

צילום תמונה ראשית – יעקב כהן, הסרטון באדיבות בניהו יום טוב.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בס"ד ל"ג בעומר תש"פ לעת שקיעת החמה מכתב גלוי לחונא דייטש הי"ו

  בס”ד
  ל”ג בעומר תש”פ
  לעת שקיעת החמה

  מכתב גלוי לחונא דייטש הי”ו

  אני איש קטן יהודי פשוט לא זכיתי להיות השנה במירון, למה, כי השלטונות התריעו והזהירו כי מי שיגיע ישלם קנס ייעצר וכדומה, אני יהודי פשוט לא מקושר לא מופיע על במות אבל בכל זאת יהודי שבתוך עמי אנכי יושב, יהודי שנוסע מדי חודש למירון פעם אחת לפחות בדרך כלל, אומר שם תהילים, פה ושם מצליח – אם יתמזל מזלי – לאכול משהו ראוי לאכילה בהכנסת אורחים, אומר תהילים בפינתי הכמעט קבועה, מתפלל יוכ”ק כמעט במקום קבוע מדי ערב ראש חודש, עושה כמה וכמה שבתות בשנה במירון, בקיצור יהודי פשוט שכמוני מתגלגלים הרבה במירון, משלמים הון להגיע לשם ומשלמים עוד יותר על השהות עם המשפחה בשבת קרוב לרשב”י, כמו שאומרים א פשוט’ער מירון’ער איד.

  הכיסופין והגעגועין למירון לוקחים אותי כמעם בפעם באוטובוס לאתרא קדישא מירון, מגיע לשם מתרפק על אבני הקבר שופך את לבבי וחוזר משם כמו חדש, כמו רכב שעבר אוברול, כן, שכחתי לומר לך שגם בן יש לי שקוראים לו ‘שמעון’ על שמו של התנא קדישא זכותו יגן עלינו, ויהי רצון שאזכה לרוות ממנו ומכל יוצאי חלצי שיחיו רוב נחת דקדושה גדלים על תורתו של רבי שמעון הנגלה והנסתר, בקיצור שאיפות של פשוט’ער איד, לא מקושר ולא מתוקשר.

  ולמה אני כותב לך את השורות הבאות: כי ראיתי את הכעס שלך על שבטלו את ארוע הנעילה, אה, מורא’דיג, אירוע נעילה בחצר סגורה ומסוגרת קצת רקדנים בחזית (ולא נכנס לזהות הרוקדים – כי זה לא משנה כ”כ) וגארנישט, העיקר שיש תזמורת ע”י זמרים פוחזים ורקים, לא ירושלמים חסידים וענשי מעשה כמו בכל שנה, הכי זה הוא מירון? האם זה הוא ההילולא של רבי שמעון בר יוחאי תזמורת על חצר ריקה?, הלא זה נראה כמו: חתונה בלי חתן וכלה, ברית בלי תינוק, עליה בלי ספר תורה, ותזמורת בלי חונא דייטש.

  והנה הגיעו יהודים קדושים וטהורים מירושלים, ב”ב, בית שמש וכו’ יראים ושלמים, יהודים שהסכימו לשלם על נסיעה למירון 180 ₪ (כפול מכל שנה) בידיעה ברורה שיש מצב הרבה יותר מסביר שלא יגיעו למירון, ארזו להם קצת מים בבקבוקון לקחו אתם ספר אידרא ותהילים, ונסעו, כמה נסעו? דרך ארוכה מאד, ולא ברכב פרטי, כל רכב משטרתי שעבר לידם או במסלול הנגדי החסיר להם פעימת לב, עד שהגיעו לאן שהגיעו ירדו מן האטובוס והתחילו לעלות הרים לרדת גבעות (שעות ארוכות) עד שהגיעו אל פסגת ההר, פסגת שאיפותיהם ביום זה, הגעגועין למירון הביאו אותם לא לתזמורת ולא גיוואלדיגע זכיה של אוכל ושתיה, ידעו מראש כי כל זה לא יהיה להם השנה.

  רצו רק להגיע למירון להתרפק על הקבר דקה דקותיים עד ששוטרים אכזרים עמלקים עם אגרופנים יוציאו אותם משם באלימות, ואולי יצליחו גם לומר כמה קפיטלאך תהילים יהיו הם מאושרים עלי אדמות, ואולי האבא יזכה ויצליח לגזוז תלתל ממחלפות ראשו של בנו שהתגלגל עמו בדרכים מאז שעות הבוקר המוקדמות המאושר באדם הוא יהיה, הבן שלו (אולי בזכות רבי שמעון) שאותו הוא מחנך על תורתו של רבי שמעון הצליח לעשות חלאקה במירון, מי ידמה לו.

  ואתה חורה וכועס ומקלל על אותם יהודים? ולמה? כי בטלו אירוע נעילה? הכי לא תבין את הכעס את העלבון שיהודים יקרים אלו הרגישו במשך הימים האחרונים? כל סלב חילוני פורק עול, או חרדי שאין לו שום קשר לרבי שמעון כלל וכלל, קבל אישור כניסה לו ולחבר מרעיו, כל ח”כ אפי’ חילולני כופר בתורה ובמצות נכנס כמלך, רק יהודי מירון אלו שנמצאים שם כל השנה ולא על הבמה, אלו שיושבים בשוליים, רבי שמעון’ס א מענטשן, הם לא קבלו את הכבוד להגיע לשם??? כמה צער היה בשמים לראות אירועי הדלקה בהם רוב הנוכחים אינם נשמת יהודים שיש להם כל קשר לרבי שמעון. אמת, שרבי שמעון אף לפחותים אבל לא רק לפחותים, ולא לאוכלי נבילות וטרפות ביום הכיפורים, ולא לבועלי נדות וכו’ ואכהמ”ל.

  ועליהם “אתה” צועק: חוליגנים קנאים ועוד מילות גנאי שאני לא זוכר בדיוק הרגע, אם אתה איש מירון אמיתי ומקושר לרבי שמעון בר יוחאי זי”ע היית צריך לצאת בקאדאצקע ענקית שתרקיד את כל מירון על כך שיהודים זכו להגיע לרבי שמעון, ובמקום זה אתה שופך עליהם אש וגפרית? במה אתה שונה מהם הפוחזים שאין להם שום זיק של יראת שמים??? למה אתה וכל החברים שלך מותר להם להיות במירון ולהם לא??? למה השוטר והשוטרת המקושר והמקושרת מותר להם להיות במירון ולהם לא???

  אלו הם המקושרים באמת לרבי שמעון במשך כל השנה, יהודים שיש להם קשר אל תורתו של רבי שמעון, יהודים שיודעים פרק בזוה”ק ואם לא אזי בנגלה הם לומדים תורתו ומאמריו הקדושים בתלמוד ובמדרשים, או לכה”פ חפצים לדעת ללמוד את תורתו, יודעים את מה שרבי שמעון לימד כי כל מה שעשו לא עשו אלא לכבודם ולא לתועלת הציבור – מסתמא אתה זוכר את דברי הגמ’ במס’ שבת, עליהם יצא הקצף?.

  תחשוב רגע מה פנים היה להילולא קדישא אם לא בעלי המסירות נפש הללו שסוף סוף הגיעו והסירו את החרון אף הגדול, אלו שהגיעו והכריזו רבי שמעון לכל, אלו שהגיעו והצליחו לפרוץ מחומת הלב את חומת הרשעות והאכזריות של המשטרה והמקושרים שלהם, שהתנהגו כמו הגרמנים בשעתם, אשר הצליחו ולו לשעה קלה להשוות למערת צורים את דמותו האמיתית והקבועה זו של כל השנים עד להשתלטות בשנים האחרונות, ובמקום לחבק אותם, לכבדם, ולהוקיר אותם, אתה צועק כ…. ומכפיש אותם בצורה קיצונית מלאת שנאה כזאת כמו ב”ג שר”י, והרצל וחביריו שר”י, אתמהה???? ??? ??? ?

  חונא, אתה מכיר אותי, הטלפון שלי מופיע ברשימת אנשי הקשר שלך והמספר שלך מופיע ברשימת אנשי הקשר שלי, תבין למה אני לא רוצה להזדהות בשמי, אני מבין ללבך אבל מצפה ממך שתבין גם אותם, ותאזור אומץ תבקש סליחה כמו שהכפשת אותם, תתנצל לא פחות מהלהט שהכפשת וצעקת. תתנצל. תתנצל. תתנצל. תתנצל. לפני שרבי שמעון ח”ו ינקום בך…….

  תאמין לי, כל גדולי ישראל יסכימו שרבי שמעון ימחול על הנעילה, אני בטוח בכך, רבי שמעון לא צריך שוטרות פרוצות וכו’ ומאכערים רשעים בלבוש חרדי בחצרו, ועובדא הרי אתה גם יודע את האימרא המפורסמת שרבי שמעון מזמין אליו את המקורבים, הם הגיעו!!!!! רבי שמעון פתח להם את הדלת, זו האחורית שאינה פתוחה לכל עובר אורח, זו דלת שרק בני הבית נכנסים משם, הם הגיעו שמחו התפללו ופעלו ישועות “לכל כלל ישראל,” הם המקשורים האמיתים לרבי שמעון, זו עובדא וזה מציאות.

  ואתה כעת חייב להתנצל ותבקש את סליחתם אם אתה באמת חושב על כבודו של רשב”י זי”ע ויומא דהילולא דילה, הם ימחלו לך, הם אנשים טובים ויקרים ישרי לב ותמימי דרך המכבדים כל יהודי, גם אם אינם חושבים כמוך, הם פשוט יהודים יקרים, ואתה יודע מה: להם הכבוד והתהלה גם אם לא תתנצל, וכעת בתורת חבר טוב אני מיעץ אותך לחזור בך לפני שרבי שמעון ח”ו ינקום.

  י.ז.ב.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב