נתניהו: יום היסטורי, יישוב חדש ברמת הגולן

הממשלה אישרה הקמת יישוב חדש ברמת הגולן “רמת טראמפ” על שמו של נשיא ארה”ב דונלד טראמפ. בישיבה השתתף גם שגריר ארה”ב בישראל דיוויד פרידמן.

בישיבת ממשלה חגיגית ברמת הגולן אישרה הממשלה הקמת יישוב חדש ברמת הגולן “רמת טראמפ” על שמו של נשיא ארה”ב דונלד טראמפ. בישיבה השתתף גם שגריר ארה”ב בישראל דיוויד פרידמן.

אחר כך התקיים  טקס חשיפת שלט היישוב החדש “רמת טראמפ” בהשתתפות ראש הממשלה ושרי הממשלה.

ראש הממשלה נתניהו אמר, ״אנחנו ביום היסטורי. אנחנו הולכים לעשות שני דברים – להקים יישוב חדש ברמת הגולן, דבר שלא נעשה כבר שנים רבות. זהו אקט של התיישבות ושל ציונות ראשון במעלה. הדבר השני הוא לכבד את ידידנו, ידיד גדול מאוד של מדינת ישראל – את הנשיא דונלד טראמפ, שהכיר לאחרונה בריבונות של ישראל ברמת הגולן. הוא המנהיג הבינלאומי הראשון שעשה זאת, הוא קרע את המסכה מעל כל מסך הצביעות הזה, שלא מכיר במובן מאליו”.

“מנחם בגין אמר כשהעביר את חוק הגולן, שלפעמים גם את המובן מאליו צריך להגיד, והנשיא טראמפ עשה זאת גם במקרה הזה. הוא עשה זאת גם במקרה הזה, וגם בהעברת השגרירות לירושלים, ביציאה מהסכם הגרעין עם איראן, והוא עושה זאת גם כרגע בעמידה איתנה מול התוקפנות של איראן במפרץ עומאן ובמפרץ הפרסי ובאזור בכלל. אנחנו גאים על כך שיש לנו את ההזדמנות גם להקים את היישוב, וגם לתת כבוד לידיד גדול”, הוסיף ראש הממשלה.

הוא סיכם, “אני מאוד מודה לכולכם שבאתם הנה. אנחנו נמשיך לבנות ולפתח את הגולן למען כל תושבינו, היהודים והלא יהודים כאחד, ולמען עתיד המדינה כולה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.