הראשל"צ: "האור החיים" היה בבחינת משיח"

במעמד נשא דברים הראשון לציון שליט"א והרחיב במעלת לימוד בספריו של האור החיים הקדוש, ועל כך שזכה והיה בבחינת משיח.

אמש נערכה הילולת האור החיים הקדוש בהשתתפות מרן הראשון לציון הגרש"מ עמאר שליט"א.

במעמד נשא דברים הראשון לציון שליט"א והרחיב במעלת לימוד בספריו של האור החיים הקדוש, ועל כך שזכה והיה בבחינת משיח.

"היו לומדים את האור החיים בפחד ורעדה. הוא כתב באחד ההקדמות שלו, בכדי שלא יבוא כל אחד ויקרא ויתחיל לחלוק. אמר, מי שיבוא לחלוק אני יעקוץ אותו וזה גרם שהיו מפחדים לחלוק, ויש כאלה שאף פחדו ללמוד עד שבא חכם שאחריו רבי דוד פרדו והוא אמר שהוא יפרש את דבריו והוא ערב לכך, האור החיים לא יתכווין לא לחלוק כלל, כך היא דרכה של תורה, אלא אמר שאם אדם ילמד ולא יעיין טוב ויזלזל ויחלוק אני יעקוץ. אבל אם אדם ילמד ויעיין עד שידו מגעת ויחלוק אני ערב לו שלא יקרה כלום". אמר הראשון לציון.

בדבריו סיפר סיפור מעניין על ראש ישיבת מיר הגאון רבי חיים שמולאביץ זצ"ל שרצה לחלוק על דבר מסויים באור החיים הקדוש.

"היה פה בירושלים גדול הדור רבי חיים שמולאביץ זצ"ל ראש ישיבת מיר. היה ראש ישיבה גדול וגם אומר שיחות מיוחדות. היו מגיעים מכל הישיבות לשמוע אותו, וסיפרו לי המשפחה שפעם היה נראה לו לחלוק על איזה דבר באור החיים והיה משתהה שלושה חודשים. אחרי שלושה חודשים אמר בשיחה, תראו האור החיים אומר כך וכך וזה שלושה חודשים שחשבתי לחלוק עליו ולא העזתי וכל יום אני חוזר על דבריו והיה נראה לי שאני צודק. היום אחרי שלושה חודשים הלכתי לציון שלו ובקשתי מחילה ואז עכשיו אני אומר מה שנראה לי ואמר זאת בפחד וברעדה". סיפר רבה של ירושלים והוסיף "הלוואי שנבין את דברי האור החיים הקדוש. מי שקובע עצמו בלימוד הזה זוכה לסגולות ולישועות גדולות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "לכל יהודי יש קשר ואחיזה ביהדות, כשם שדלי הנופל לתוך באר עמוקה אפשר להצילו מהתהום, כל עוד הוא קשור לחבל, גם אם החבל דק, כך בכל יהודי יש חבל שבאמצעותו אפשר להעלותו ולחברו ליהדותו." רבי ישראל מרוז'ין

  "לכל יהודי יש קשר ואחיזה ביהדות, כשם שדלי הנופל לתוך באר עמוקה אפשר להצילו מהתהום, כל עוד הוא קשור לחבל, גם אם החבל דק, כך בכל יהודי יש חבל שבאמצעותו אפשר להעלותו ולחברו ליהדותו."

  רבי ישראל מרוז'ין

  …………………………………………………….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב