השר כץ יגיש היום חוק לאיחוד ביתר עלית וערים נוספות עם ירושלים

הצעת החוק קובעת כי ישובי גוש עציון, אפרת, ביתר עילית, גבעת זאב ומעלה אדומים, המונים כיום כ-150 אלף אזרחים ישראלים, יצורפו לירושלים ויהיו חלק ממטרופולין ירושלים רבתי

 

היום (יום שני) תונח על שולחן הכנסת הצעת חוק "ירושלים רבתי", שיזם שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ. ההצעה, שנועדה לחזק את מעמדה של ירושלים כבירת ישראל השלמה והמאוחדת, תוגש על ידי ח״כ יואב קיש וחברי כנסת נוספים.

הצעת חוק קובעת כי ישובי גוש עציון, אפרת, ביתר עילית, גבעת זאב ומעלה אדומים, המונים כיום כ-150 אלף אזרחים ישראלים, יצורפו לירושלים ויהיו חלק ממטרופולין ירושלים רבתי, בדומה ללונדון רבתי ופריז רבתי. זאת, מבלי לשנות בשלב זה את מעמדם המדיני של ישובים אלה בכל הקשור לסוגיית הריבונות.

תושבים המתגוררים בישובים אלה יוכלו להשתתף בבחירות לעיריית ירושלים, ככל שאר תושבי ירושלים, לצד שמירה על מעמדם המוניציפלי העצמאי וזכותם לבחור גם לרשות המקומית.

במקביל תוקם, באופן דומה, עבור תושבי השכונות הירושלמיות שועפאט, כפר עקבוא-רם, הנמצאות מחוץ לגדר ומונות כיום למעלה מ-100 אלף איש, רשות מוניציפלית עצמאית, שתטפל בענייניהן ותשפר את מצבם ההומניטרי, לצד שמירה על מעמדם כחלק מירושלים רבתי. לא יחול שינוי בעניין זכות הבחירה.

יו״ר ועדת הכנסת, ח״כ יואב קיש, העניק להצעת החוק פטור מחובת הנחה והיא תועלה ביום ראשון הבא (16 ביולי 2017) להצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה.

"צירוף ישובי ירושלים רבתי לירושלים יחזק את מעמדה של העיר כבירת ישראל הנצחית, השלמה והמאוחדת, ויעביר מסר ברור לכל מי שמנסה לערער על זיקתו של העם היהודי לירושלים, ועל שייכותה של ירושלים לעם היהודי", אמר השר כץ והוסיף,  "מבחינתי זהו הצעד הראשון בדרך להחלת ריבונות ישראל על ישובי ירושלים רבתי בעתיד. אני מתכוון להיאבק במלוא כוחי על כך שהחוק ההיסטורי הזה יעבור ללא שום פשרות ומצפה מכל מי שמגדיר את עצמו כמפלגה ציונית לתמוך בחוק".

לדברי כץ, בנוסף לחשיבות המדינית, חוק ירושלים רבתי יאפשר לבסס את מעמדה של ירושלים כמטרופולין הגדול בישראל עם יכולת לטפל באופן משותף בסוגיות מרכזיות, כמו: תחבורה, תעשיה, תעסוקה ותיירות, לטובת כלל תושביה״.

ח״כ יואב קיש ציין כי החוק יאפשר רוב יהודי מוצק בירושלים רבתי, במקביל לחשיבה אזורית במטרופולין ירושלים ויחזק את המשילות בשכונות הערביות. "ירושלים היא עיר הבירה המאוחדת והנצחית של העם היהודי ומדינת ישראל ועלינו לעשות הכל כדי לחזק אותה ״, הוסיף קיש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.