רשות המסים מעלה הילוך במאבקה בהון השחור וסרבני מס

שני בעלים של עשרות חברות פיקטיביות נעצרו בחשד לקיזוז והפצת חשבוניות כוזבות בסכום של כ-400 מיליון שקלים

המשטרה עצרה שניים בחשד לקיזוז ולהפצת חשבוניות פיקטיביות בסכום של כ-400,000,000 ₪, כאשר סכום מס הערך המוסף הגלום בחשבוניות אלו עומד על כ-70 מיליון ₪. השניים הובאו בפני בית משפט השלום בירושלים ושוחררו בתנאים מגבילים. מעצרם בוצע במסגרת פעילות מוגברת של רשות המסים במאבק בהון השחור ובסרבני המס.

מבקשות המעצר עולה כי במסגרת חקירה של מחלקת חקירות מכס ומע”מ ירושלים כנגד החשודים עלה החשד כי מור, תושב ירושלים, וחג’בי, תושב בני ברק, מעורבים בכ-287 חברות פיקטיביות שונות הרשומות במספר תחנות מע”מ ברחבי הארץ. בנוסף, חג’בי חשוד גם בהפעלתו של עידן מור ובהפעלת חברות נוספות על שמו.

ממצאי החקירה מצביעים על כך שהשניים, הרשומים כבעלים / דירקטורים בחברות השונות, הגישו בשנים 2020-2021 דו”חות מע”מ על פיהם קוזזו והופצו חשבוניות מס כוזבות בכ-400 מיליון ₪, כאשר סכום מס הערך המוסף אשר נדרש בגינם הינו כ-70 מיליון ₪. במסגרת החקירה, נתפסו מסמכים רבים אצל מייצגי החברות והשניים נחקרו ומסרו את גרסתם. במהלך חקירתם, הודה מור כי קיבל 5,000 ₪ עבור כל חברה אותה רשם על שמו וכן תשלומים נוספים שקיבל עבור פעילות שביצע בחברות כגון ניכיון צ’קים ופריטתם בצ’יינג’ים ברחבי הארץ.

השופט אלעד לנג מבית משפט השלום בירושלים שחרר את השניים בתנאים מגבילים. על עידן מור הוטלה ערבות עצמית ו-2 ערבים צד ג’ על סך 200,000 כל אחד, הפקדה על סך 10,000 ש”ח וצו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום. על יוסף חג’בי הוטל ה ערבות עצמית בסך 200,000 ₪ וערבות צד ג’ על סך 200,000 ₪.

בימים אלה מעלה רשות המסים הילוך במאבקה בהון השחור, ובמסגרת זו צפויים מעצרים נוספים, פעולות חקירה, ביקורות בבתי עסק, מבצעי גבייה נגד חייבי מס ועוד. זאת, במטרה להביא לגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל המס בקרב האזרחים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.